Danışmanlık

Filmarka, projelerinizde bir çok konuda size yardımcı olmak için deneyim ekiplerle çalışır. Bu ekipler sizin için film çekim yeri bulma, kast ayarlama, film çekim izinleri alma, film ekipmanları için araç bulma, film ekibi için konaklama yeri bulma,  yerel araştırmacılar bulma, yerel kastlar bulma ve film bütçelerinizin oluşturulması ile ekipman ve uzman ekip desteği sağlama gibi konularda çalışırlar.
Kamera ve Film ekipmanları Kiralama Hizmeti
Filmarka 20 yılı aşkın tecrübesi 200 aşkın kamera ve film ekipmanları envanteri ile her gün 7/24 sizlere hizmet veriyor.
Kamera envanterimizde çekimleriniz için özel olarak oluşturulmuş kamera setlerinin yanında ihtiyaç duyduğunuz tüm kamera marka modelleri yer almaktadır.
Dünyanın en popüler kamera ve fotoğraf makinesi marka modelleri envanterimizde projelerinizde kullanmak için sizleri beklemektedir.
İstanbul'da kamera kiralama, Türkiye'de kamera kiralama alanında en geniş ekipman envanterimiz ve uzman kadromuzla sizlere destek olmak bize mutluluk verecektir.
Kiralık kamera envanterimizde Arri Alexa Mini, Red Epic, Red Epic W 8K (Helium Sensör), Blackmagic Ursa Mini Pro, Blackmagic Ursa, Sony fs7, Sony a7s2, Canon Eos c300 Mark 2, gibi popüler kameraların yanında  Arri, Red, Blackmagic, Sony, Canon, Panasonic  ve diğer popüler kamera markalarının cihazları yer almaktadır.

Prodüksiyon Hizmeti
Filmarka, kamera ve film ekipmanları kiralama hizmetinin yanı sıra uzman kadrosu ile her türlü çekim işiniz için prodüksiyon hizmeti sunmaktadır. İster normal prodüksiyon ister post prodüksiyon işiniz olsun hepsi için size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız.
Ayrıca Prodüksiyon işlerinizde görev alacak uzman ekip desteği de sağlamaktayız.

Uzman Ekip Desteği
Filmarka, 20 yılı aşkın tecrübesi uzman ekiplerle çalışmaktadır. Her türlü kamera ve ekipmanı kullanabilecek geniş bir ekibe sahip olan Filmarka, İstanbul ve Türkiye'de gerçekleştireceğiniz çekimlerinizde sizlere uzman ekip desteği sağlamaktadır. İngilizce başta olmak üzere farklı dilleri konuşabilen uzman kadromuz Türkiye'de gerçekleştireceğiniz çekimlerinizde size büyük kolaylık sağlayacaktır.
Ayrıca İstanbul ve Türkiye'de çekim öncesi keşiflerinizde yardımcı olacak uzman rehber hizmeti, araç temini, plato bulma, gerekli film çekim izinlerini alma, gerekli sözleşmeleri gerçekleştirecek ekipleri ile de sizlere yardımcı olmaktadır.

Yasal Film Çekim İzinleri
Dünyanın her yerinde olduğu gibi Türkiye'de de film ve diğer çekimleriniz için yasal izinlere ihtiyacınız olacaktır. Türkiye bu konuda ne kadar iyi niyetli olsa da bu yasal izinlerin istenilen sürelerde alınabilmesi, işlemlerin takip edilmesi ve yetkili makamlarla aracılık yapılabilmesi için uzman kişilere ihtiyacınız olacaktır. 

Filmarka, film çekimleriniz ve Türkiye'de gerçekleştireceğiniz diğer çekim projelerinizde sizlere uzman ekipleri ile yasal çekim izni alma, yer bulma, yetki sözleşmeleri ve diğer resmi işlemlerde danışmanlık hizmeti vermektedir.

Çekim Yeri Bulma Danışmanlığı
Türkiye'de film, klip, belgesel  ve fotoğraf çekimleriniz için ihtiyaç duyacağınız yerleri bulmanıza yardımcı oluyoruz. Sizler için çekim yerlerine geziler düzenliyoruz. Anlaşmalarını yapıyoruz. Ayrıca ofisten çekim yerleri ile ilgili video ve fotoğraf sunumları gerçekleştiriyoruz.

Yerel Araştırmacı Danışmanlığı
Film çekimleriniz için ihtiyaç duyacağınız yerel araştırmacılar, tarihçiler ve alanında uzman kişiler ile bağlantı kurmanızı ve destek almanızı sağlıyoruz.  Çekimleriniz öncesi projenizin ön prodüksiyonlarında size destek olacak uzmanlar ile sizleri bir araya getirerek anlaşmalarına aracılık yapıyoruz.

Yerel Aktör ve Aktirist  Bulma Danışmanlığı
Film çekimleri ve projelerinizde ihtiyaç duyacağınız yerel  ünlü kastlar ve  no name yüzler  bulmanıza yardımcı oluyoruz. Türkiye'ye gelmeden bu isimleri inceleyeceğiniz dokümanlar göndererek seçim yapmanızı kolaylaştırıyor gerekli anlaşmaları sizler için yapıyoruz.

Drone Çekimleri 
Profesyonel ekipman ve uzman kadrolarımız ile havadan çekimleriniz için sizlere destek oluyoruz. Kendi ekip ve ekipmanlarınızı getirmeden Türkiye'de ihtiyaç duyduğunuz havadan çekimleri gerçekleştiriyor istediğiniz formatta sizlere teslim ediyoruz. En popüler havadan çekim araçları olan DJI ve Cinestar'ın en son Octocopter'lerına kadar ihtiyaç duyacağınız tüm ekipmanı sağlıyoruz.

Araç ve Sürücü Desteği
Türkiye'de gerçekleştireceğiniz film ve diğer çekim projelerinizde ihtiyaç duyacağınız ekip araçları, aydınlatma kamyonları, ekipman taşıyıcı kamyonlar, VIP karavanlar ve bunları kullanacak sürücüleri günlük olarak kiralamanıza yardımcı oluyoruz. Gerekli anlaşmaları ve sözleşmeleri düzenliyoruz.

Otel ve Konaklama Çözümleri
İstanbul ve Türkiye'de kaldığınız sürece ihtiyaç duyacağınız otel ve konaklama ihtiyaçlarınız için sizlere yer ayarlıyor, gerekli rezervasyonları ve transferleri gerçekleştiriyoruz.

Bütçe Planlama Danışmanlığı
Büyük ya da küçük çekim bütçelerinizi  Türkiye'de en iyi şekilde kullanabilmeniz için bütçe planlama ve yönetme danışmanlığı veriyoruz. Finansal açıdan çekimlerinizi minimum risk ile maksimum kalitede gerçekleştirmenize yardımcı oluyoruz.Filmarka Kiralık Kamera ve Film Ekipmanları

Filmarka, kiralık kamera, kiralık Lens, Kiralık Film ekipmanları hizmeti veren Türkiye'nin en geniş envanterine sahip kiralama şirketidir. - Kamera kiralama, film ekipmanları kiralama, lens kiralama hizmetlerinin yanında profesyonel ekibi ile çekim ekibi hizmetide vermektedir.

Filmarka adres ve kroki | googlmap directions