Usra Mini Pro

Kiralık Ursa Mini Pro kalitesi, projelerinizde beklediğiniz başarıyı size kazandıracaktır. Ursa Mini Pro Kiralama

Kiralık Ursa Mini Pro / Kiralık Ursa Mini / Ursa Mini Pro Kiralama

Dünya'nın en büyük kamera üreticileri arasına girmeyi başaran Blackmagic Desing'in en popüler kamera modeli Ursa Mini yakaladığı başarıdan sonra kendisini geliştirerek Ursa Mini Pro ile ilgiyi hep üzerinde tutmayı başardı.

Ursa Mini Pro, Ursa Mini'nin özellikleri ve daha fazlası ile donatılarak profesyonellerin vazgeçilmez kamerası olma yolunda emin adımlarla ilerledi.

Türkiye'nin en büyük kamera ve film ekipmanları envanterine sahip olan Filmarka, Blackmagic Desing kameraları ilk günden itibaren sizlerle buluşturuyor. Filmarka envanterinde her dönem hemen hemen her kamerası ile yer alan Blackmagic Desing, bu sayede Türkiye'de de tanınmasını arttırmıştır. Bu alanda Filmarka'nın katkısı da büyüktür.

Filmarka kiralık kamera hizmetleri arasında aşağıdaki kameraları ile Blackmagic yer almıştır.

  • Kiralık Ursa Mini Pro
  • Kiralık Ursa Mini
  • Kiralık Blackmagic 4K
  • Kiralık Blackmagic Pocket
  • Kiralık Blackmagic 2.5K
  • Kiralık Blackmagic Web Presenter

Kiralık Ursa Mini Pro Özellikleri

"Profesyonel yayın kamerası özellikleri ve kontrolleri olan, dünyanın ilk dijital film kamerası" sloganı ile tanıtılan Ursa Mini Pro geçen zamanda bu söylemi doğrular işlerde yer almış ve başarı ile sonuçlandırmıştır.

Ursa Mini Gücü

URSA Mini 4K’nın inanılmaz görüntü kalitesini, geleneksel yayın kamerası özellikleri ve kontrolleri ile birleştiren, profesyonel bir dijital film kamerası URSA Mini Pro ile tanışın! Kameranın yan tarafında ergonomik olarak tasarlanmış çok sayıda kontrol bulunduğundan, gözünüzü çekimlerden hiç ayırmak zorunda kalmadan çoğu ayarları dokunup hissederek değiştirebilirsiniz.

URSA Mini Pro ayrıca; dahili ND filtreleri, durum göstergesi ve EF fotoğraf lensleri ile PL, B4 ve F lensler arasında geçiş yapmanızı mümkün kılan, birbiriyle değiştirilebilir yeni devrimsel lens yuvası içerir. URSA Mini Pro, 60fps'ye kadar kayıt yapar ve çift CFast 2.0 kaydedici ile birlikte, çift SD/UHS-II Kart kaydediciye de sahiptir. URSA Mini Pro hafif ve tüm gün kullanabilecek kadar rahattır, kullanımı oldukça hızlı olan kontrolleri vardır ve on kat daha pahalı olan yayın kameralarının görüntü kalitesinden çok daha üstündür.

Ursa Mini Pro: Her Projede Dijital Film Kalitesi

Dijital film, yayın, canlı prodüksiyon ve daha nicesi için kusursuz kamera.

URSA Mini Pro, “bir gövdede üç kamera” özelliğine sahiptir çünkü üst düzey dijital film kalitesini, yayıncıların gereksinim duyduğu ergonomi ve özelliklerle birleştiriyor. En yüksek kalite sinema filmleri, televizyon programları ve reklam filmlerinden; bağımsız filmler, haber programları ve hatta stüdyo ve canlı prodüksiyon gibi her türlü çalışma için idealdir. URSA Mini Pro, hepsi süper geniş renk skalası ve DaVinci renk bilimi içeren Ultra HD üstü 4.6K çözünürlük ve 15 adımlı dinamik aralık özellikleri olduğu için, her zaman sinema kalitesinde görüntüler yakalarsınız. Süper kompakt gövdesi, yayın kamerası ergonomisine ve gelişmiş işletim yazılımı özelliklerine sahip olduğundan, kurulumu ve kullanımı tüm diğer kameralardan daha hızlıdır! İster sette, ister çekim mekanında, isterseniz hareket halinde çekim yapıyor olun; URSA Mini Pro, her türlü projede çalışmak için ihtiyacınız olan görüntü kalitesine ve özelliklere sahiptir!

Ursa Mini Pro Tasarım

URSA Mini Pro, bir el kamerasında ihtiyaç duyacağınız her şeyi içerecek şekilde tasarlandığından, istediğiniz yere götürebilirsiniz! Ucuz plastik kameraların aksine, ağırlığı dengelenmiş kamera gövdesi çok sağlam magnezyum alaşımdan üretilmiştir. Güç düğmesi de dahil olmak üzere her bir kontrole birden fazla erişim sağlayan gerçek profesyonel bir kameradır. Ayrıca, dokunsal kontroller sayesinde kamerayı omuzunuzdan indirmek zorunda kalmadan, tüm ayarları değiştirebilirsiniz! Kritik çekim bilgilerini görebilmeniz için harici yüksek görünürlüklü bir LCD durum ekranı ve bir açılır dokunmatik 4 inç ekranı vardır, böylelikle set içinde fazladan bir monitör getirmenize gerek kalmadan çekimleri gözden geçirebilirsiniz! 12G-SDI, XLR ses, dahili bir yüksek kalite mikrofon gibi, profesyonel bağlantılara ve daha nice özelliklere sahip oluyorsunuz. Opsiyonel olan elektronik vizör ve omuz aparatı, saniyeler içinde tripoddan el çekimine geçiş yapmanızı mümkün kılıyor ya da, bir URSA Studio Viewfinder ilave ederek URSA Mini Pro'yu, en üst düzey canlı prodüksiyon kamerasına çevirebilirsiniz.


Dahili ND Filtreleri

IR dengelemeli, yüksek kalitede doğal yoğunluklu filtreler.

URSA Mini Pro, kameraya giren ışık miktarını hızla düşürebilmenizi mümkün kılan, çok kaliteli doğal yoğunluk (ND) filtreleri içerir. İki, dört ve altı adımlı filtreler, URSA Mini Pro'nun renk ölçümü ve renk bilimiyle eşleşmek üzere tasarlandıklarından, zorlu ışıklandırma koşullarında bile size ek genişlik sağlarlar. Bu, çok daha çeşitli durumlarda, daha sığ alan derinliği veya özgül seviyelerde motion blur elde edebilmeniz için, farklı obtüratör ile örtücü açısı kombinasyonlarını kullanmanızı mümkün kılıyor. Birçok ND filtrelerin maruz kalabildiği IR kirlenmesini ortadan kaldırmak amacıyla IR filtreleri, hem optik dalga boylarını hem de IR dalga boylarını eşit bir şekilde filtrelemek üzere tasarlanmıştır. ND filtreleri, hassas bir mekanizmaya sahip gerçek optik filtrelerdir ve bu mekanizma, ND filtre düğmesi çevrildiğinde onları hızla yerlerine yerleştirir. LCD üzerinde filtre ayarları ND numarası, stop azaltması (yarılama) ya da kesir olarak görüntülenebilirler!

Güçlü Dokunsal Kontroller

Kamerayı omuzunuzdan çıkarmadan ayarları hızla değiştirin!

Dünyanın en iyi yayın kameraları gibi URSA Mini Pro, güçlü dokunsal kontrol tuşları, düğmeler, döndürmeli düğmeler ve kadranlar içerir ve en önemli kamera ayarlarına doğrudan erişiminizi sağlar. Kontrollerin mantıksal bir şekilde düzenlenmiş olması, hatırda kalmasını kolaylaştırır, böylece butonlara bakmadan veya kamerayı omuzunuzdan indirmek zorunda kalmadan, ayarları değiştirebilir, ND filtrelerini kullanabilir, kare hızlarını değiştirebilir ve hatta sabit fotoğraf bile çekebilirsiniz. Harici kontrollerin kullanımı o kadar hızlı ki, çekimi durdurmak zorunda kalmıyorsunuz! URSA Mini Pro'yu hem güçlü bir yayın ve stüdyo kamerası, hem de dijital film kamerası yapan özellik de budur!

Birbiriyle Değiştirilebilir Lens Mountları

EF, PL, B4 ve F lensleriyle uyumludur!

Farklı projeler farklı lensler gerektirir, bu yüzden URSA Mini Pro yeni, değiştirilebilir lens yuvası içerir. Sıradan işlerinizi bir fotoğraf lensi kullanarak çektiğinizi lakin, sonra üst düzey film çalışması yapmanız gerektiğinde bir PL yuva sinema lensiyle değiştirebildiğinizi düşünün. URSA Mini Pro bunu kolaylaştırıyor çünkü EF, PL, B4 ve F mount lensleri arasında hızla geçiş yapabildiğinizden, mümkün olabilecek en geniş profesyonel lens yelpazesiyle uyumlu kılıyor. Bunun anlamı, yüksek kalite EF ya da F mount fotoğrafik lensleri, büyük PL sinematik lensler ve hatta B4 yayın lensleri ile çalışabileceğinizdir, hem de hepsini aynı kamerayla kullanarak! URSA Mini Pro bir EF yuvası ile geldiğinden, opsiyonel PL, B4 ve F yuvalarını da ayrı olarak satın alabilirsiniz. URSA Mini Pro ile adeta tüm profesyonel lenslerle uyumlu olan tek bir kameraya sahip olursunuz ve böylece tam olarak ihtiyacınız olan lensi seçebilirsiniz!

Durum Göstergesi

Parlak gün ışığında kritik çekim bilgilerini sorunsuzca görün!

Durum göstergesi, parlak gün ışığında bile kolay görünmek üzere tasarlanmış, yüksek görüş netliği olan bir LCD ekrandır! Durum göstergesi; kayıt zaman kodu, kilit zaman kodu ve referans zaman kodunun yanı sıra, mevcut çekim kare hızı, örtücü açısı, obtüratör, beyaz ayar, ISO ve IRIS gösterir. Ayrıca bir batarya göstergesi, kart kayıt durumu ve seviye denetimi için ses göstergeleri içerir. Ekranın arka aydınlatması loş ışıklı mekanlarda çekim yaparken açılabilir ve dışarıda gün ışığında çekim yaparken kontrastı artırmak için kapatılabilir. Böylece her koşulda okunmasını kolaylaştırır!

Sinematik 4.6K Sensör

15 dinamik aralıklarla inanılmaz dijital film görüntüleri yakalayın!

Görüntü kalitesi açısından URSA Mini Pro, geleneksel sinema filminin çok ötesinde bir çözünürlük ve dinamik aralıkta çalışır. Full DCI 4K'dan bile daha büyük olan, 4608 x 2592 piksele kadar görüntü yakalayan, 4.6K görüntü sensörüne sahip oluyorsunuz! Sensör devasa 15 adımlı dinamik aralık özelliğine sahip olduğundan, yüksek dinamik aralık (HDR) gerektiren projeler için mükemmeldir. Dahili soğutma sistemi, maksimum dinamik aralık ve düşük parazit olmasını sağladığından, hem karanlık gölgelerinde hem de parlak ışıklı alanlarında inanılmaz ayrıntılara ve akıl almaz derecede net görüntülere sahip oluyorsunuz. Performansa gereksiniminiz olmadığı ve bütçenizin az olduğu durumlarda, URSA Mini'nin 12 dinamik aralığa sahip, daha düşük maliyetli olan 4K modelini seçebilirsiniz.

İleri Renk Ölçümü

Süper geniş renk skalası ve hassas renk bilimi!

URSA Mini Pro, Rec. 2020'ye nazaran görünür renk spektrumunun daha fazlasını yakalayan oldukça geniş bir renk skalasına sahiptir ve bu da P3 dijital sinema renk düzeninden çok daha büyüktür! Üçüncü nesil Blackmagic Design renk bilimi, raw sensör verisini işlemek için kullanıldığından, inanılmaz nitelikte zengin cilt tonları, doğal renk yansımaları ve muazzam ölçüde dinamik aralık sunuyor. İster gişe rekoru kıran bir Hollywood filmi, ister bağımsız bir film, ister yüksek düzey reklam filmi, ya da televizyon yayın programı çekiyor olun, URSA Mini Pro'nun çözünürlük, dinamik aralık ve renk skalası birleşimi, inanılmaz nitelikte zengin ve canlı görünen görüntüler sunar!

Yüksek Kare Hızında Kayıt

Pürüzsüz, akıcı hareketle aksiyonu yakalayın

URSA Mini Pro, pürüzsüz ve son derece belirgin ağır çekim videoya sahip olabilmeniz için yüksek kare hızlarında çekim yapabilir ve sonra kurgu kare hızında geriye oynatabilir. Kameranın önceden tanımlanmış çekim kare hızını ayarlayabilir ve "yavaş" bir kare hızını da belirleyebilirsiniz. İkisi arasında geçiş yapmak kameranın gövdesindeki bir butonun basılmasıyla olduğundan, standart ile yüksek kare hızı çekim arasında geçiş yapmak inanılmaz derecede kolaydır! URSA Mini Pro saniyede 60 kareye kadar hızlarla full çözünürlüklü 4.6K kayıt yakalayabiliyor.

Aralıksız Kayıt

Hem CFast hem de SD kart medya ile çalışır.

URSA Mini Pro hem çift CFast 2.0 kaydedici hem de çift UHS-II SD kart kaydedici içerdiğinden, sizin için en uygun olan medya türünü seçebilirsiniz. CFast kartları, full çözünürlüklü RAW kayıt için idealken, yaygın ve düşük maliyetli olan SD kartları da ProRes Ultra HD veya RAW HD kayıt dosyaları için mükemmeldir. Yapmanız gereken sadece medya türünü seçmek, kartları yerleştirmek ve çekime başlamaktır! Her bir medya türü için çift kart yuvası olduğundan ve ilk kart dolduğunda otomatik olarak ikinci kartta kayıt başladığından kamera hiç bir zaman çekime ara vermek zorunda kalmıyor. Hatta kamerayı durdurmadan dolu kartı boş bir kartla değiştirebilirsiniz! URSA Mini Pro, olabilecek en yüksek kalite için kayıpsız 12-bit CinemaDNG RAW dosyaları kaydedebilir ya da minimum bellek gereksinimiyle kolay post prodüksiyon iş akışları için 10-bit ProRes olarak kaydedebilir.

Blackmagic URSA Mini SSD Recorder

2.5 inç SSD medyaya kaydedin

Opsiyonel Blackmagic URSA Mini SSD Recorder, URSA Mini veya URSA Mini Pro kamera ile Cinema DNG ya da ProRes dosyalarını standart 2.5 inç SSD Medyaya kaydetmenize imkan sağlar. Böylelikle, yaygın bulunan ve düşük maliyetli, yüksek kapasiteli katı hal disklerini kullanabilirsiniz. Diğer türdeki kartların aksine, SSD medya müthiş hızlı olduğundan tam çözünürlüklü 4K ile 4.6K 12-bit RAW dosyaları kaydedebilirsiniz. Ayrıca, SSD medyanın çok daha büyük bellek kapasitesi olduğu için, kartı değiştirmek zorunda kalmadan daha uzun süre kayıt yapabilirsiniz. Eşsiz tasarımı sayesinde Blackmagic URSA Mini SSD Recorder, doğrudan URSA Mini ya da URSA Mini Pro’nun arkasına, kamera ile bataryanın arasına takılır. 6G-SDI’yı kameraya bir veri linki olarak kullandığından, SSD kaydediciyi başlatma veya durdurma konusunda endişelenmenize gerek kalmıyor. Herşeyin kurulumu ve kontrolü doğrudan kameradan yapılır.

Dahili İzleme

İzleme ve kamera kontrolü için dışa açılan dokunmatik ekran!

URSA Mini Pro üzerindeki dahili 4 inç dışa açılan ekran ile URSA Mini üzerindeki 5 inç dışa açılan dokunmatik ekran; geniş izleme açısına sahip, süper parlak, yüksek çözünürlüklü renkli ekran olduklarından, sette çekimlerinizi izlemek ve gözden geçirmek için mükemmeldir! Ekran; ayrıca format, kare hızı, zaman kodu, ISO ve daha nicesi gibi kritik bilgileri, bir denetim merkezi ekran (heads up display) katmanı olarak gösterebilir. Hatta histogram, kart kayıt durumu göstergeleri ve ses göstergeleriniz de olur! Dışa açılan dokunmatik ekran sayesinde inanılmaz nitelikteki yeni URSA Mini işletim yazılımını kullanabildiğinizden tüm kamera fonksiyonlarına, canlı yayın için ATEM yayın switcher entegrasyon özelliklerine, metadata yönetimi için dijital çekim tahtasına ve daha nicesine süper hızlı erişime sahip oluyorsunuz!

Gelişmiş URSA Mini Yazılımı

Devrim yaratan yeni kullanıcı arayüzü ile inanılmaz hızdaki yazılım!

Tüm URSA Mini kameraları, çalışma şeklinizde devrim yaratan yeni bir kullanıcı arayüzüne sahiptir! Gelişmiş kamera işletim yazılımı, basit tıklama ve kaydırma hareketleriyle tüm özellikleri, kurulumu, dijital çekim tahtasını ve daha fazlasını kontrol edtmenize olanak sağlıyor. Sıkça kullanılan fonksiyonları parmaklarınızın ucuna getiren eşsiz denetim merkezi (heads up) ekranı ile güçlü ve müthiş hızlı bir yazılıma sahip oluyorsunuz. Ses seviyelerini, beyaz ayarlarını, örtücü açısı gibi daha birçok değişiklikleri yapmak için, yalnızca ekranın üzerindeki bir ikona dokunmanız yeterli! Menü içinde hiç gezinmek zorunda kalmadan, ayar değişiklikleri yapmak için kaydırıcıları ve kontrolleri anında görürsünüz! Yeni dijital çekim tahtası; dahili bir sözlük, tahmini veri girişi ve ekran üstü klavyesi ile metadata girişini şimdiye kadar hiç görülmemiş şekilde hızlandırıyor. Profesyonel bir dijital film kamera kullanımı, hiç bu kadar hızlı olmamıştı!

Bluetooth® Kamera Kontrol

Yeni API, uzaktan kamera kontrol uygulamalarını oluşturmanızı sağlar

Tüm URSA Mini Pro kameraları, 30 fite kadar uzaklıktan komut göndermenizi ve almanızı sağlayan dahili bir Bluetooth özelliği içerir. Blackmagic Design ayrıca yeni bir açık protokol ve geliştirici API ile birlikte URSA Mini Pro’yu kontrol edebilen bir iPad uygulaması için örnek bir kod yayınlamıştır. Artık kendi uzaktan kamera kontrol çözümlerinizi, dijital çekim tahtası uygulamalarınızı, uzaktan renk düzeltme yazılımı ve daha nicelerini oluşturabilirsiniz. Olasılıklar sınırsızdır ve bu teknoloji şimdiye dek hiç mümkün olmayan, tamamen yeni iş akışlarına olanak sağlayacaktır. Zaman koduna jam sync işlemini yapabilen ve tüm kameraları tetikleyerek dahili medyalarına eşleştirilmiş metadata ile kayıt yapmalarını sağlayabilen bir uygulama oluşturabildiğinizi düşünün.

Son Derece Uyarlanabilir

Her türlü prodüksiyon için teçhiz edilebilme esnekliği

Blackmagic URSA Mini kameraları tamamıyla uyarlanabilir özelliktedir, böylece prodüksiyonunuz için özel kurulmuş donanımlar oluşturabilirsiniz! Blackmagic URSA Viewfinder, URSA Studio Viewfinder, URSA Mini Shoulder Kit ve URSA Mini Mic Mount gibi aksesuarları ekleyebilir ya da yüzlerce üçüncü parti aksesuarlarından seçim yapabilirsiniz. URSA Mini'yi doğrudan bir tripod'a takabilmenizin yanısıra; ray, kaydırıcı, matte box, mikrofon, halka ışıklar, batarya gibi daha nice aksesuar eklemenize yarayan; kamera'nın üzerinde ve altında olmak üzere, 9 adet standart ¼” yivli bağlantı noktası mevcut. İster uzun metrajlı film için rig kuruyor olun, ya da haber tarzı çekimler için kamerayı teçhizatlandırıyor olun, URSA Mini gereksinim duyduğunuz tüm montaj noktalarına ve bağlantılara sahiptir!

Yüksek Çözünürlüklü Vizör

Tam HD ekranı ve optiklerin cam olması, kusursuz odaklamayı kolaylaştırıyor.

İsteğe bağlı Blackmagic URSA Viewfinder, URSA Mini Pro ve URSA Mini kameralarıyla kusursuz bir uyumluluk için tasarlanmıştır. Her seferinde kusursuz bir odaklama elde etmeniz için, hassas cam optikleri ile eşleştirilmiş yüksek çözünürlüklü 1920 x 1080 renkli OLED ekrana, uyarlanabilir diyopter’e ve dahili dijital odaklama tablosuna sahip oluyorsunuz. OLED ekranın ömrünü uzun tutmak için, dahili bir sensör vardır böylece OLED sadece vizörden baktığınız durumlarda çalışır. Blackmagic URSA Viewfinder hem sağ hem de sol göz ile kullanılmak üzere ayarlanabilir. Dahili kayıt ışığı bile mevcuttur!

Blackmagic URSA Studio Viewfinder

URSA Mini'yi gerçek bir profesyonel stüdyo kamerasına dönüştürebilirsiniz!

URSA Studio Viewfinder, URSA Mini Pro ve URSA Mini için tam bir profesyonel vizördür. Canlı yayın sırasında bile vizörün pozisyonunu ve açısını pürüzsüz bir şekilde ayarlamanıza imkan veren büyük tutma sapları ile parlak 7 inç ekrana ve değişken gerilimli pivot noktalarına sahip oluyorsunuz. Dokunsal düğmeler ve butonlar, ayarların kontrolüne doğrudan erişim sağlar ve böylece gözünüzü çekimden ayırmanıza gerek kalmaz. URSA Studio Viewfinder, URSA Mini için yeni yazılım güncellemesi ile birleştirildiğinde, URSA Mini'nizi en üst düzeyde canlı prodüksiyon kamerasına dönüştürüyor! Talkback, tally ve program geri dönüşü için desteğe sahip olmanın yanı sıra odak, iris, renk dengesi ve daha nicesinin uzaktan kontrollerinin tümünü ATEM Switcher'inizden yapabiliyorsunuz!

Profesyonel Bağlantılar

Standart kablolarla uyumlu olan tam boyutlu, dayanıklı bağlantılar

Blackmagic URSA Mini Pro; 12G-SDI çıkışı, HD-SDI ekran çıkışı, 2 LANC girişi, fantom gücü ile dengeli XLR ses, timecode girişi ve referans girişi gibi bir çok bağlantı içerir. Kameranın sağ ön tarafında, yayın lensleri için 12 pin Hirose kontrol konnektörü bulunur. Ayrıca mevcut olan 4 pin XLR DC ve HD-SDI denetleme çıkışı, opsiyonel vizöre ya da set monitörüne bağlanmak için ideal bir şekilde konumlandırılmıştır. 12G-SDI çıkışı, tek bir BNC kablo üzerinden 2160p60'a kadar tüm formatları destekler ve ayrıca çekimin formatına göre 6G-SDI'ya veya HD-SDI'ya geçebilir.

Gelişmiş 12G-SDI

Tek bir kablo üzerinden 2160p60'a kadar tüm formatlarla çalışın.

12G-SDI, normal HD-SDI'dan inanılmaz derecede 8 kat daha hızlıdır, bu da onu, saniyede 60 kareye kadar olmak üzere Ultra HD video için, yalnızca bir tek normal SDI kablo üzerinden, yeterli derecede hızlı kılıyor! Yüksek kalitedeki BNC bağlantıları çoklu hızdadır ve böylelikle 6G-SDI, 3G-SDI, ve normal HD-SDI donanım arasında otomatik olarak geçiş yapma ve çalışma imkanı sağlar. Bu da, URSA Mini Pro ve URSA Mini'nin mevcut olan tüm HD ve Ultra HD donanımınız ile uyumlu olması demektir, böylece ATEM canlı prodüksiyon switcher, set üstü monitör, dekler ve bunun gibi daha nice donanımlara bağlayabilirsiniz!

Profesyonel Ses

Prodüksiyon kalitesinde dahili ses kaydı

URSA Mini, en yüksek kalitede dahili mikrofon ve profesyonel ses kaydı özelliğine sahiptir, böylece fazladan ses donanımı taşımak zorunda kalmazsınız! Dahili stereo mikrofonu, doğal mekan seslerini kaydetmek için kullanın ya da profesyonel mikrofonları, iki XLR geniş dinamik aralıklı mikrofon girişlerini kullanarak bağlayın. XLR bağlantıları, 48V'luk açılıp kapatılabilir fantom gücüne sahiptir böylece performansın her ayrıntısını yakalamak için shot gun'dan tutun, kablosuz yaka mikrofonlarına kadar herşeyi bağlayabilirsiniz. Seviye ayarını, fiziksel düğmeleri kullanarak hızla yapabilir ve ekran üstü ses göstergelerini kullanarak ses denetimi yapabilirsiniz.

Dijital Çekim Tahtası

Metadatayı, mevkiyi, kamera yönünü, sahne detaylarını ve daha fazlasını belleğe gömülü olarak kaydedebilirsiniz!

Dahili dokunmatik ekran, kurulumu ve kliplerin etiketlenmesi için metadatanın girişini şaşırtıcı derecede kolaylaştırıyor. Metadata, doğrudan video dosyalarına yüklendiğinden ekstra sidecar dosyalarını idare etmek zorunda kalmıyorsunuz. Dosyaları, DaVinci Resolve, Final Cut Pro ve Avid Media Composer gibi yazılımlara doğrudan içe aktarabilirsiniz ve sonra gereksinim duyduğunuz klipleri düzenlemek, aramak ve bulmak için metadatayı kullanabilirsiniz. Böylece yaratıcı kurgulama üzerine daha fazla zaman ve medya yığınlarının idaresinde daha az zaman harcayabilirsiniz!

Esnek Güç

Endüstri standardındaki bataryalar ve güç ile uyumludur

URSA Mini Pro ve URSA Mini kameraları, 12V ile 30V voltajları arasındaki harici güç kaynakları ile çalışan 4-pin XLR endüstri standardındaki güç konnektörü içerir. Bu da, kameranızı tüm mevcut güç kaynakları ve bataryalar ile kolayca kullanabileceğiniz anlamına gelir! Tüm URSA kameraları, aynı batarya güç bağlantısını ve kamera arkasındaki montaj noktasını kullanırlar, böylece IDX, Blueshape, Anton Bauer gibi çok sayıda üretici firmaların batarya plaka çeşitlerini kullanabilirsiniz. Ayrıca, popüler V-Mount ve Gold Mount bataryalarını kullanmak için opsiyonel Blackmagic URSA VLock Battery Plate ya da Blackmagic URSA Gold Battery Plate'de ekleyebilirsiniz.

DaVinci Resolve Studio içerir.

Profesyonel kurgu ve ileri renk derecelendirme özellikleri içerir!

Tüm URSA kameraları, DaVinci Resolve Studio yazılımının tam sürümünü içerir. DaVinci Resolve Studio, güçlü kurgu ve ince ayar araçları bulunan ileri çok katmanlı timeline özelliğinin yanı sıra, Hollywood'un en gelişmiş yaratıcı renk düzeltme ve yaratıcı derecelendirme araçlarını da içeren bir kurgu ve renk düzeltme yazılımıdır. URSA Mini Pro ve DaVinci Resolve ile, kaliteden hiç bir şekilde ödün vermeden inanılmaz doğruluk, renk ve dinamik aralıkta harika görüntüler çekebileceğinizden, eksiksiz bir post prodüksiyon çözümüne sahip oluyorsunuz. İster büyük bir uzun metrajlı film, ister bir YouTube video üzerine çalışıyor olun, DaVinci Resolve Studio yerel kurgu, renk düzeltme ve teslimat için tamamen kayıpsız bir iş akışı sunduğundan, videonuz her zaman mümkün olduğunca güzel görünecektir.

Opsiyonel Omuz Desteği Donanımı

Tripoddan omuza ve tekrar tripoda saniyeler içinde geçiş

URSA Mini kameralarının altında, her tip tripoda doğrudan takılabilmeleri için birden fazla ¼ inç yuva noktası bulunur. Çekim esnasında, tripoddan elle tutma moduna ve tekrar tripoda bir çok kez süratle geçmeniz gerektiğinde, en iyi çözüm opsiyonel Blackmagic URSA Mini Shoulder Kit kullanmanızdır. Bu kit, dahili rozetlerle omuz desteği, ray yuvaları ve entegre hızlı kilit açma bağlantı noktaları içerir, böylece omuz desteğini çıkarmak zorunda kalmadan hızlı açma plakasına anında takabilirsiniz. Kit ayrıca, kamerayı taşıma ve aksesuar ekleme amaçlı bir üst tutma sapı içerir.

Filmarka Kiralık Kamera ve Film Ekipmanları

Filmarka, kiralık kamera, kiralık Lens, Kiralık Film ekipmanları hizmeti veren Türkiye'nin en geniş envanterine sahip kiralama şirketidir. - Kamera kiralama, film ekipmanları kiralama, lens kiralama hizmetlerinin yanında profesyonel ekibi ile çekim ekibi hizmetide vermektedir.

Filmarka adres ve kroki | googlmap directions